Czytelnik Roku 2020! Tytuły przyznane!

Miło nam poinformować, że tytuł Czytelnika Roku 2020, dedykowaną statuetkę z książką oraz mnóstwo prezentów otrzymali: w kategorii dzieci, Szymon Piekarz, ucz. kl. I Szkoły Podstawowej w Bychawie (127 wypożyczeń), w kategorii: dorośli: pani Zofia Syndyk (136 wypożyczeń), w kategorii młodzież tytułu nie przyznano.

Nagrodę specjalną za nieustającą aktywność czytelniczą otrzymał Janusz Tes , czytelnik roku 2019 (228 wypożyczeń)

Wyróżnienia otrzymali:

w oddziale dla dzieci: Wiktoria Skórka, Zosia Słowikowska

w oddziale dla dorosłych: Krzysztof Michalski , Barbara Zaroślińska

w oddziale pedagogicznym:  Małgorzata Urban, Wioletta Ciupak

w filii bibliotecznej Biblioteka w Bychawce: Krystyna Niedźwiedź

w filii bibliotecznej w Starej Wsi Pierwszej:  Joanna Panek

Rozdanie nagród odbyło się podczas kameralnej gali 3 marca 2021 r. Wydarzenie miało być relacjonowane na żywo za pośrednictwem FB. Niestety z przyczyn technicznych zamierzenie nie zostało zrealizowane za co serdecznie wszystkich przepraszamy. Podczas spotkania prezes Bychawskiego Towarzystwa Regionalnego Teresa Tracz zaprezentowała „Opowieści o Bychawie”, najnowszą publikację wydaną przez stowarzyszenie. Książka ukazała się w grudniu 2020 r. w ramach projektu grantowego realizowanego za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania „Kraina wokół Lublina”. Nagrodzeni i wyróżnieni Czytelnicy otrzymali książkę w prezencie.

Wydarzenie przebiegało pod patronatem Burmistrza Bychawy Janusza Urbana. Regionalne upominki w imieniu Burmistrza wręczył nagrodzonym przedstawiciel Rady Miejskiej w Bychawie Krzysztof Dyś.

Na wystawie w holu biblioteki zaprezentowano książki, które w 2020 r. cieszyły się największą popularnością wśród czytelników Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bychawie oraz jej filii.

Fot. Sylwia Paćkowska