Czytelnik Roku 2017. Galeria zdjęć

Piątkowe popołudnie, 02 marca dostarczyło czytelnikom, użytkownikom bychawskiej biblioteki i przybyłym gościom, wielu wzruszeń i pozytywnych emocji.  Sprawiła to 4 edycja wydarzenia Gala Czytelnik Roku 2017, na której ogłoszono wyniki czytelniczego konkursu na najaktywniejszego czytelnika roku w trzech kategoriach wiekowych: dzieci, młodzież i dorośli oraz dokonano wyboru książek najchętniej wypożyczanych w  2017 roku.

Czytelnikami Roku 2017 zostali:

Daria Sak w kategorii dzieci,

Paweł Tyburczyk w kategorii młodzież

Barbara Zaroślińska w kategorii dorośli.

Zwycięzcom wręczono „biblioteczne Oskary”.

Wyróżnienia otrzymali:  Kaja Zielonka, Miłosz Leszczyński, Oliwia Leszczyńska, czytelnicy Oddziału dla Dzieci  oraz panie:  Irena Rymarz,  Magdalena Kostruba, Katarzyna Pruś czytelniczki Oddziału dla Dorosłych,  Lidia Chomik, czytelniczka  Oddziału Pedagogicznego i Alfreda Prus, czytelniczka filii bibliotecznej  w Bychawce.

Nagrodę specjalną za nieustającą aktywność czytelniczą otrzymał ubiegłoroczny laureat – Kacper Leszczyński.

Zwycięzcom i laureatom serdecznie gratulujemy!!!  A pozostałych zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu Czytelnik Roku.

Podczas uroczystości zaprezentowano najpoczytniejsze książki roku 2017. Z literatury dziecięcej najchętniej wypożyczaną była książka Mymi Doinet  Nie bój się, misiu koalo! Z serii Zwierzęta Oli (25 wypożyczeń). Najpopularniejszym tytułem literatury młodzieżowej okazała się książka Olgi Gromyko Zawód: wiedźma z serii Kroniki Belorskie (9 wypożyczeń). Najchętniej wypożyczana książka pedagogiczna to Anny Andrzejewskiej Dzieci i młodzież w sieci zagrożeń realnych i wirtualnych (10 wypożyczeń).  Prawdziwą niespodzianką dla bychawian okazał się wybór książki dla dorosłych. Książką Roku 2017 został przewodnik Gmina Bychawa: moje małe centrum świata (34 wypożyczenia), wydana przez gminę Bychawa przy współpracy Sekretariatu Regionalnego KSOW Województwa Lubelskiego w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Autorem tekstu książki jest Marek Kuna, koordynatorem projektu Monika Głazik a opracowania graficznego Marek Matysek. Przy projekcie pracował cały sztab ludzi, których nie sposób tutaj wymienić, nie mniej jednak wszyscy zasłużyli na laury. Gratulujemy Państwu!

Atrakcją wydarzenia było spotkanie – niespodzianka z autorami książki: Moniką Głazik, Markiem Kuną i Markiem Matyskiem oraz Burmistrzem Bychawy Januszem Urbanem. Rozmowę przeprowadziła Elżbieta Winiarczyk.

W części artystycznej wystąpiła grupa teatralna Kajtek ze Szkoły Podstawowej im. Kajetana Koźmiana w Bychawce pod kierunkiem Anny Bartnik  z inscenizacją Zielony Kapturek.

Fot. Robert Bogudziński. Studio Art Foto