Miejska Biblioteka Publiczna w Bychawie

cropped-literackie-spa-miejska-biblioteka-publiczna-w-bychawie-500.png

Godziny otwarcia
• pn. wt. czw. pt. 9-17
• środa 9-19
• sobota 8-15

Ćwiczenia pamięci. Dzień Dziecka w starowiejskiej bibliotece

Biblioteka w Starej Wsi Pierwszej zaprasza do świętowania Dnia Dziecka w nietypowy sposób. W tym dniu psycholog Marlena Maciasz poprowadzi warsztaty z mnemotechnik. Co to są mnemotechniki?

„Mnemotechnika to sztuka wspierania pamięci. Nie chodzi o to, by przyswoić wiedzę na krótko (na przykład do czasu klasówki), ale by ją zapamiętać trwale i w dowolnym momencie móc z niej korzystać. Aby to osiągnąć, należy zaktywizować obie półkule mózgu: lewą odpowiedzialną za rozumienie słów i logiczne myślenie (to jej używamy, gdy czytamy tekst z podręcznika) oraz prawą, której domeną są kreatywność i wyobraźnia (ta półkula często bywa przez nas zaniedbywana). Techniki mnemotechniczne skłaniają do pracy obie części naszego mózgu, dzięki czemu zapamiętujemy skutecznie, to znaczy na zawsze.” [https://www.dlaucznia.pl/]

Jeżeli chcecie popracować nad technikami zapamiętywania oraz sporządzania notatek rysunkowych to ten warsztat jest dla Was. Zapraszamy do Biblioteki w Starej Wsi Pierwszej każdego kto jest lub czuje się dzieckiem. Startujemy w środę 1 czerwca 2022 r. o godz. 9.30.

Warsztat realizowany w ramach projektu „Biblioteka zawsze blisko”.