Było pięknie. Promocja najnowszej powieści Moniki A. Oleksa już za nami

No i stało się! 25 września 2020 r. w kawiarni artystycznej „Złota Lira” odbyła się promocja drugiej części powieści „Spotkajmy się nad morzem” Moniki A. Oleksa. Pierwszy tom „Tylko morze zapamięta” pojawił się dwa lata wcześniej. Wywiad ze znaną już bychawianom pisarką poprowadziła Małgorzata Pruchnicka, uczennica Bychawskiej Szkoły Pisania (urodzona dziennikarka). Przy stolikach, z akcentami morskiego krajobrazu, zasiedli nie tylko mieszkańcy naszego miasta, ale też czytelnicy z Bogucina i Lublina. Bohaterka spotkania: eteryczna, subtelna i absolutnie czarująca zawładnęła umysłami i skradła nasze serca. Z wrodzoną sobie swadą odpowiadała na każde, nawet najtrudniejsze pytanie. Ujęła nas stwierdzeniem, że Bychawa jest Jej szczególnie bliska. Jak długo będziemy czekać na trzecią część? Nie wiadomo. Zanim to nastąpi, oddajmy się lekturze I i II części. Obie części znajdziecie w bibliotekach Gminy Bychawa oraz w księgarniach. Czy Maks, bohater powieści, odnajdzie to, co w życiu najważniejsze?

Wydarzenie pod patronatem Burmistrza Bychawy

Napisała: Teresa Tracz