Miejska Biblioteka Publiczna w Bychawie

cropped-literackie-spa-miejska-biblioteka-publiczna-w-bychawie-500.png

Godziny otwarcia
• pn. wt. czw. pt. 9-17
• środa 9-19
• sobota 8-15

Biblioteka zawsze blisko. Inauguracja partnerstwa. Odsłona szósta

W piątek, 6 maja 2022 r. o godz. 14.00 w Sali Konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Bychawie odbędzie się wydarzenie z cyklu „Bychawski Ambasador Czytelnictwa”. Jest to jeden z elementów projektu „Biblioteka zawsze blisko”, realizowanego w ramach programu BLISKO.

W programie:

  • wręczenie Certyfikatu Ambasadora Czytelnictwa
  • przekazanie Biblioteczki Ambasadora
  • spotkanie z pisarką Joanną Jax, autorką powieści obyczajowo-historycznych

Wydarzenie pod patronatem Burmistrza Bychawy oraz mediów regionalnych: TVP3Lublin, Radio Lublin, „Dziennik Wschodni”.

Wstęp wolny!

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025″.

Joanna Jax (właśc. Joanna Jakubczak) – urodziła się i mieszka w Olsztynie. Absolwentka Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Przez wiele lat pracowała w międzynarodowych korporacjach finansowych. Oprócz pisania powieści maluje na szkle unikatową techniką warstwową, pasjonuje się literaturą biograficzną i grafiką. Zajmuje się również copywritingiem, pisze felietony i jest wolontariuszką w Fundacji dla Rodaka. Zadebiutowała w 2014 roku „Dziedzictwem von Becków”, które zachwyciło zarówno recenzentów, jak i czytelników. Kolejne powieści: „Długa droga do domu” (2015) i „Piętno von Becków” (2016) ugruntowały status Joanny Jax jako pisarki. Miłośnicy jej twórczości entuzjastycznie przyjęli sześciotomowy cykl powieściowy – „Zemsta i przebaczenie” , powieść „Syn zakonnicy” (2018), cykle „Prawda zapisana w popiołach”, „Córka fałszerza”, „Duchy minionych lat” i inne. Niedawno ukazał się „Głód”, pierwszy tom „Sagi wołyńskiej”.

Głosami czytelników wybrana jako finalistka Festiwalu Pióro i Pazur na najbardziej wzruszającą powieść roku 2014. Laureatka Wawrzynu – Literackiej Nagrody Warmii i Mazur za rok 2016 (nagroda czytelników), dwukrotnie nominowana do Książki Roku 2017 i 2018 portalu Lubimy Czytać w kategorii „książka historyczna”. [Źródło: https://joannajax.pl/]

Wszystkie książki pisarki znajdują się w zasobach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bychawie