Biblioteczne Oskary rozdane! Na podium Inga Sak i Halina Dąbrowska

Od 8 lat Miejska Biblioteka Publiczna w Bychawie  przyznaje nagrody za aktywność czytelniczą. W rywalizacji biorą udział wszyscy Czytelnicy biblioteki w Bychawie, filii bibliotecznych w Bychawce i Starej Wsi Pierwszej oraz Oddziału Pedagogicznego. Konkurs jest realizowany w trzech kategoriach: dzieci, młodzież, dorośli.

4 marca 2022 r. wręczono tytuły, nagrody, dyplomy,  tym Czytelnikom, którzy w 2021 r. przeczytali najwięcej książek wypożyczonych z bibliotek publicznych w Gminie Bychawa.

Biblioteczne Oskary w postaci wyjątkowej statuetki z książką otrzymali:

Inga Sak, uczennica kl. I Szkoły Podstawowej im. Polski Niepodległej w Bychawie (kategoria: dzieci) wypożyczyła i przeczytała 132 książki.

Halina Dąbrowska (kategoria: dorośli),  wypożyczyła i przeczytała  216 książek

W kategorii młodzież tytułu nie przyznano.

Nagrodę specjalną za nieustającą aktywność Czytelniczą otrzymał  Szymon Piekarz, uczeń kl. II Szkoły Podstawowej im. Polski Niepodległej w Bychawie, czytelnik roku 2020

Ponadto Czytelnicy bibliotek otrzymali  wyróżnienia:

W Oddziale dla Dzieci: Lena Zaroślińska , Kornelia Kowalik, Lena Jackowska

W Oddziale dla Dorosłych: Janusz Tes, Janina Reluga, Zofia Syndyk

W Oddziale Pedagogicznym: Katarzyna Dworak

W filii bibliotecznej w Starej Wsi Pierwszej: Joanna Panek

W filii bibliotecznej w Bychawce: Krystyna Niedźwiedź

Przyznano również dwa specjalne wyróżnienia: dla Janiny Szczepańskiej za aktywność prasową oraz dla Marzeny Sak za promocję  literatury w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki on-line „Wolumin”.

Podczas gali wręczenia bibliotecznych Oskarów wystąpili: zespół Sołectw Song, akompaniament Marcin Mączka w składance literackich utworów muzycznych oraz  Jadwiga Grzesiak , pisarka z Bychawy. Gościem specjalnym wydarzenia była  Maria Konopnicka, w której rolę wcieliła się Ewa Nieściór. W holu biblioteki prezentowana była wystawa  „W świecie przyrody i baśni z Marią Konopnicką”, przygotowana przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. H. Łopacińskiego w Lublinie.

Utytułowanym i nagrodzonym gratulujemy! Pozostałych zapraszamy do podjęcia czytelniczego wyzwania w 2022 r. Konkurs trwa. Zapraszamy do bibliotek.

Wydarzenie pod patronatem Burmistrza Bychawy.

Fot. Sylwia Paćkowska, redakcja „Głosu Ziemi Bychawskiej”