Biblioteczne „Oskary” przyznane po raz piąty!

Miło nam poinformować, że 26 lutego 2019 roku, już po raz piaty w historii, zostały przyznane tytuły Czytelnika Roku w trzech kategoriach: dorośli, młodzież i dzieci. Bibliotecznego „Oskara” za najwięcej przeczytanych książek w 2018 roku zdobyli:

Teresa Tracz (148 przeczytanych książek) , Miłosz Leszczyński (131 przeczytanych książek), Wiktoria Skórka (207 przeczytanych książek)

Ponadto przyznano wyróżnienia. W kategorii dorośli otrzymali je:  Irena Rymarz i Zofia Korba; w kategorii młodzież: Paweł Tyburczyk  i Oliwia Leszczyńska; w kategorii dzieci: Aleksandra Ścierzyńska i  Hubert Skobel oraz Renata Mazurek, czytelniczka biblioteki w Starej Wsi Pierwszej, Alfreda Prus, czytelniczka biblioteki w Bychawce i Ewa Wingert, czytelniczka Oddziału Pedagogicznego.

Kapituła konkursu przyznała również:

– nagrodę specjalną dla Danuty Chojeckiej, Czytelnika Roku 2017

– wyróżnienia specjalne dla Janiny Szczepańskiej i Pawła Sidora

Zwycięzcom gratulujemy. Zachęcamy do wzmożonej aktywności czytelniczej w 2019 roku! Konkurs już trwa!

Podczas Gali ogłoszono tytuły najchętniej wypożyczanych książek w 2018 r. Były to: „Lena świętuje urodziny” Fanny Joly, Roser Capdevila, „Córeczka” Lilianny Fabisińskiej oraz „Samotność ma twoje imię” Moniki A. Oleksa

Na Galę przybyli wyjątkowi goście: Autorka książki laureatki Monika A. Oleksa oraz …goście z przeszłości, 8 znanych kobiet, dla których ksiązki i czytanie były pasją, pracą, sensem życia. Były to: Eliza Orzeszkowa, Zofia Nałkowska, Gabriela Zapolska, Helena Mniszkówna, Maria Rodziewiczówna, Maria Konopnicka, Zofia Przewłocka, Hanka Ordonówna.

Wydarzenie pod patronatem Burmistrza Bychawy.

Fot. Marek Matysek