Miejska Biblioteka Publiczna w Bychawie

cropped-literackie-spa-miejska-biblioteka-publiczna-w-bychawie-500.png

Godziny otwarcia
• pn. wt. czw. pt. 9-17
• środa 9-19
• sobota 8-15

Biblioteczne „Oskary” 2019 – rozdane!

Statystyki, w tej sprawie, są jednoznaczne: mężczyźni czytają mało książek lub nie czytają w ogóle. W Bychawa Czytelnicy obalają stereotypy, robiąc wyłom nie tylko w statystykach, ale też w obiegowych opiniach i przekonaniach wielu osób. 6 marca 2020 r. podczas Gali „Czytelnik Roku 2019” biblioteczne „Oskary” otrzymali: dwaj mężczyźni  i jedna kobieta. Byli to, w kategorii dzieci: Wiktoria Gaj, uczennica Szkoły Podstawowej w Bychawie (220 przeczytane książki); w kategorii dorośli: Janusz Tes (199 przeczytanych książek), w kategorii: młodzież, przyznano nagrodę specjalną dla Pawła Tyburczyka, czytelnika Roku 2018, który w 2019 roku nie miał sobie równych.

Kapituła konkursu przyznała także wyróżnienia. Otrzymali je, w kategorii dzieci: Wiktoria Skórka, Natalia Podolak, Olaf  Kryk; w kategorii młodzież: Oliwia Leszczyńska, Julia Wiechnik; w kategorii dorośli: Janina Reluga, Marzanna Trzcińska. Ponadto wyróżnienia otrzymali Czytelnicy: filii bibliotecznej w Starej Wsi: Renata Mazurek, Teresa Sadło, Magdalena Stępniak i Mateusz Bartoszek; filii bibliotecznej w Bychawce: Krystyna Niedźwiedź; Oddziału Pedagogicznego: Dominika Adamczyk.

Wyróżnienia za kreatywne wykorzystanie przestrzeni bibliotecznej do realizacji ciekawych pomysłów w bibliotece w Starej Wsi otrzymały: Ewa Chrzanowska, Amelia Kotuła i Aleksandra Sirko.

Wydarzenie przebiegało pod patronatem Burmistrza Bychawy. Nagrody wręczała Magdalena Kostruba, zastępca burmistrza i jednocześnie wierna Czytelniczka naszej biblioteki.

Czytelnik Roku to już szósta edycja święta Czytelników i książek. Jak zawsze ogłoszono wyniki plebiscytu na książkę najchętniej wypożyczaną w danym roku.  Z dumą informujemy, że Książką Roku 2019 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bychawie została debiutancka powieść bychawianki, Jadwigi Grzesiak „Pensjonat pod Malinką” !!!! Podczas Gali, wywiad  z Autorką przeprowadziła Urszula Kurek z Powiatowej Biblioteki Publicznej w Lublinie.

Wszystkich, i małych, i dużych, w dobry nastrój wprowadził Igor Lewandowski w programie iluzjonistycznym Yasha Show. Na koniec wjechał okazały tort, przygotowany przez panią Jolę Przech, bibliotekarkę z Oddziału Pedagogicznego. Dziękujemy!

Gratulujemy Czytelnikom Roku 2019 i osobom wyróżnionym. Zapraszamy do czytania książek i odwiedzania bibliotek w 2020 roku.