Beata Pawlikowska – Blondynka w kwiecie lotosu

zzzzzWarszawa, 2011
Kwiat lotosu to święty symbol buddyzmu i ludzkiej duszy. Sięga korzeniami dna stawu i pnie się ku górze. kiedy kwiat lotosu rozkwita na powierzchni, zawsze jest czysty i pachnący – niezależnie od tego jak brudna, mętna i błotnista jest woda w sadzawce. i taki powinien być też człowiek – uczciwy, dobry i czysty w myślach, słowach, bez względu na to ile zła jest dookoła. Autorka odkryła to podróżując po krajach buddyjskich. Himalaje, Tybet i Sri Lanka. Hinduistyczne Indie. Morderczy trekking w okolicach Annapurny, niebiański spokój gór na Dachu Świata, herbata z masłem i solą, tajemnice reinkarnacji, Władca Pierścieni i Magiczny Ząb, Świątynia Szczurów, Taj Mahal, skarby maharadży, buddyjskie prawdy, słonie i diamenty i mądrość Dalajlamy.
[Źródło: przeczytane na okładce]
Polecamy również inne książki  z serii dostępne w Bibliotece: Blondynka Śpiewa w Ukajali, Blondynka wśród łowców tęczy