Miejska Biblioteka Publiczna w Bychawie

cropped-literackie-spa-miejska-biblioteka-publiczna-w-bychawie-500.png

Godziny otwarcia
• pn. wt. czw. pt. 9-17
• środa 9-19
• sobota 8-15

8 maja, jedyny taki dzień w roku

8 maja, to święto bibliotekarzy i bibliotek. Czasem mija niezauważenie, a czasem, jak dzisiaj, przynosi miłe niespodzianki. Z samego rana do bibliotecznej skrzynki trafił list, wyjątkowy, i w formie, i w treści. Z serca dziękujemy naszej Czytelniczce za wzruszenie i uśmiech w tym ważnym dla nas dniu. A oto treść listu:

„Taka okazja już się nie powtórzy. Drogie Panie: Basia, Joanna, Jolanta, Matylda, Ewa oraz Pan Krzysztof. Mamy czas próby i nie jest łatwo. Ale taki dzień jak dziś nie może przejść bez echa. Dlatego życzę Wam: aby kolejne 365 dni były czasem, w którym będziecie odnosić prawdziwe zwycięstwo, aby wszystko, co robicie, miało smak jak czekolada, smażone zielone pomidory, i jak przepiórki w płatkach róży. Niech smak życia będzie niezapomniany. Biblioteka to dla nas kram z przysmakami, a każda książka to jak chleb. Wszystkiego co najlepsze! Niech tamte dni, tamte noce, kiedy biblioteka była zamknięta, odejdą na zawsze!

W tym dniu dotarły do nas również życzenia od Burmistrza Bychawy i Mieszkańców: http://bychawa.pl/bez-uroczystych-obchodow-ale-za-to-w-doskonalym-towarzystwie-ksiazek-8-maja-swoje-swieto-maja-wszyscy-bibliotekarze/. Z serca dziękujemy i zapraszamy do biblioteki!