Miejska Biblioteka Publiczna w Bychawie

cropped-literackie-spa-miejska-biblioteka-publiczna-w-bychawie-500.png

Godziny otwarcia
• pn. wt. czw. pt. 9-17
• środa 9-19
• sobota 8-15

8 maja – Dzień Bibliotekarzy i Bibliotek

Od 1985 roku Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek obchodzony jest 8 maja. Święto, zainicjowane przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, od wielu lat rozpoczyna Tydzień Bibliotek. Zapraszamy Was, drodzy Czytelnicy, do wspólnego świętowania!

Biblioteki w Gminie Bychawa są dla Was otwarte. Biblioteka Główna (Bychawa, Piłsudskiego 34) czynna od poniedziałku do soboty; Pedagogiczna czynna od poniedziałku do piątku; filia w Bychawce czynna w środę i czwartek oraz filia w Starej Wsi czynna we wtorek, czwartek i piątek.

Napisała: Dorota Szczepańska

Obrazek wyróżniający pochodzi z: https://www.facebook.com/Inspiracje-Sylwii-102384911885723

Drodzy Państwo! Czytelnicy, Czytelniczki, Goście mili: – Dziś dzień wielki, dzień wspaniały. Nie zwlekając ani chwili Przejdźmy zatem do konkretów. I do faktów co bezsprzecznie Brzmią nam dziś jak róg Wojskiego… uroczyście i statecznie… – Dobrze gada nasz Tadeusz! – Balladyna się wyrwała – – dobrze gada i konkretnie. Bo w tym leży prawda cała, co smakuje jak maliny – słodkie i sokiem nabrzmiałe: Bibliotekom dzisiaj trzeba oddać zasłużoną chwałę. – Podziękować to za mało! –wykrzyknęła Świtezianka. – Tak! Docenić! I pamiętać! – usłyszano głos kochanka, który skrył się pod Jaworem, gdzie na miłość swoją czeka… – Zatem – podsumował Sędzia – niechaj dzisiaj nikt nie zwleka i niech śpieszy z życzeniami. Dziś życzenia, później reszta… Niech dziś stanie ramię w ramię i Soplica, i Horeszka, Tomek Sawyer z Huckiem Finnem, Ania, Gilbert oraz Rita, niech pokłonią im się pięknie: Słoń Trąbalski, Skarżypyta i Dziewczynka z zapałkami… i Królewna Śnieżką zwana… Niech sława Bibliotekarzy będzie zawsze rozszerzana, niech się wiedzie im jak w bajce i niech zdrowie dopisuje, niech pieniążek na nowości zawsze jakoś się znajduje… I niech zawsze będą z nami. Najlepszego! Cudowności! Dziś niedziela, lecz od jutra – wpraszamy się do Was w gości